REALOVA KOŠARKAŠKA POEZIJA ZA FINALE! Olimpijakos se kasno "probudio" protiv Madriđana (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Real Madrida i Olimpijakosa, Foto: Andreas Gora / AFP / Profimedia

FAJNAL-FOR EVROLIGE

"Kraljevski klub" je slavio u reprizi prošlogodišnje borbe za titulu

Objavljeno: 23:24h
Veljko Petrović

Košarkaši Real Madrida pobedili su Olimpijakos sa 87:76 i plasirali se u finale Evrolige koje se održava u Uber areni u Berlinu.

"Kraljevski klub" je slavio u reprizi prošlogodišnje borbe za titulu, a priliku za odbranu trofeja imaće protiv Panatinaikosa koji je razbio Fenerbahče.

U prvoj četvrtini, Real se prvo odlepio na 14:6 trojkama Hezonje, Muse i ponovo Hezonje, a onda je na 3:23 minuta do kraja usledila nova serija.

Četiri vezana poena Tavaresa, a onda pet Jabuselea za 28:10. Madriđani su u drugoj deonici brzo poveli 33:15, a onda i 38:18.

Detalj sa utakmice Real Madrida i Olimpijakosa
Detalj sa utakmice Real Madrida i Olimpijakosafoto: HALIL SAGIRKAYA / AFP / Profimedia

Na pet minuta do kraja prvog poluvremena bilo je +20 u korist španskog velikana (42:22) koji je na pauzu otišao sa 56:37.

U trećoj deonici, tačnije na 14 sekundi do kraja iste, crveno-beli su prišli na -11, odnosno 69:58, a u tom periodu igre Alek Piters dao je 14 poena.

U poslednjoj četvirtini trojku je pogodio Najdžel-Vilijams Gos za 76:67, a onda je u narednom napadu dao dvojku - 77:69.

Ipak, nije Olimpijakos imao dovoljno snage za preokret pošto je usledio novi odgovor aktuelnog osvajača Evrolige koji je rutinski priveo meč kraju.

Najbolji u redovima Madriđana bio je Džanan Musa sa 20 poena. Mario Hezonja dodao je 12, a po 11 Jabusele i Poarije.

U sastavu iz Pireja briljirao je Alek Piters sa 23 poena i 10 skokova, a Šekil Mekisik dodao je 17, dok je Najdžel Vilijams-Gos upisao 15 poena.

Detalj sa utakmice Real Madrida i Olimpijakosafoto: Odd ANDERSEN / AFP / Profimedia

Filip Petrušev imao je pet poena i jedan skok za osam minuta, a Nikola Milutinov samo dve asistencije za 10 minuta na parketu.

Meč za treće mesto između crveno-belih i "kanarinaca" igra se u nedelju od 16 časova, a finale "Los Blankosa" i "zelenih" istog dana, ali tri sata kasnije.